5 lipca 2017 roku w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkiego etapu Podlaskiej AgroLigi 2017. Organizatorem etapu wojewódzkiego konkursu dla najlepszych podlaskich rolników i agrofirm był Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Zgodnie z regulaminem konkursu o tytuł mistrza ubiegają się zadbane i estetyczne gospodarstwa i firmy,  których efekty produkcyjne, stosowane technologie i wyniki wyróżniają się w skali województwa.

Wśród laureatów tegorocznej edycji konkursu znalazło się gospodarstwo Marzeny i Jana Siękowskich z miejscowości Koniecbór, gmina Raczki, reprezentujące powiat suwalski.

Państwo Siękowscy prowadzą od 26 lat gospodarstwo o powierzchni 50 ha specjalizujące się w produkcji indyków rzeźnych. Zakupione pisklęta odchowywane są do wagi: indyczki  9 - 11 kg,  indory do 22 kg.  Roczna produkcja to 24000 szt. indyków.

Powiat Suwalski w trakcie uroczystej gali reprezentował Wicestarosta Witold Kowalewski, który wręczył nagrodę ufundowaną przez samorząd powiatowy.

Serdecznie gratulujemy naszym Reprezentantom!
 - Kliknięcie spowoduje wyświetlenie powiększenia zdjęcia

Wicestarosta Suwalski Witold Kowalewski wręcza nagrodę laureatom