W piątek 14 września w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkiego etapu Podlaskiej AgroLigi 2018.

Zadaniem Agroligi jest popularyzacja najlepszych gospodarstw i firm związanych z agrobiznesem i kreowanie nowych liderów. Zgodnie z regulaminem konkursu o tytuł mistrza ubiegają się zadbane i estetyczne gospodarstwa i firmy,  których efekty produkcyjne, stosowane technologie i wyniki wyróżniają się w skali województwa.

Wśród laureatów tegorocznej edycji konkursu znalazło się przedsiębiorstwo „PROTASIEWICZ” Tadeusz Protasiewicz z Ejszeryszek, gm. Rutka – Tartak reprezentujące powiat suwalski.

Pan Tadeusz Protasiewicz działalność przetwórczą rozpoczął w 2011 roku. Wytwarza wędliny zgodnie z tradycyjną, rodzinną recepturą, bez sztucznych dodatków i polepszaczy smaku. Zakład wytwarza 11 produktów wędliniarskich, z których 7 jest wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W 2016 roku pan Tadeusz rozszerzył swoją działalność o przewóz mleka od rolników do mleczarni. Wraz z żoną prowadzi również gospodarstwo rolne o powierzchni ponad 40 ha, w którym hoduje krowy mleczna i bydło opasowe.

Powiat Suwalski w trakcie uroczystej gali reprezentował Wicestarosta Witold Kowalewski, który wręczył nagrodę ufundowaną przez samorząd powiatowy.

Serdecznie gratulujemy!