20 stycznia 2020 r. w Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach odbyła się odprawa służbowa, podsumowująca roczną pracę suwalskich policjantów. W spotkaniu wzięli udział m.in. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jarosław Zieliński, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz, Komendant Miejski  Policji w Suwałkach Adam Miezianko oraz przedstawiciele służb mundurowych, lokalnych samorządów, Prokuratury Okręgowej i Rejonowej w Suwałkach oraz mediów. Powiat Suwalski reprezentowali: Starosta Suwalski Witold Kowalewski oraz Wicestarosta Suwalski Artur Łuniewski.

Komendant Miejski  Policji w Suwałkach Adam Miezianko omówił stan bezpieczeństwa w powiecie suwalskim, a także efekty pracy funkcjonariuszy w 2019 roku. Przedstawił priorytety i zadania, jakie stoją przed jednostką w 2020 roku. W 2019 roku ukończono dwie duże inwestycje: termomodernizację budynku administracyjnego i warsztatowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach oraz budowę siedziby Posterunku Policji w Raczkach (oddanie do użytku - w najbliższym czasie). W trakcie realizacji są dwie inwestycje: przebudowa budynku administracyjnego w Suwałkach oraz budowa siedziby Posterunku Policji w Słobódce.

Komendant podkreślił, że badania opinii społecznej prowadzone przez CBOS wskazują, iż 75% respondentów dobrze ocenia pracę Policji, a 98% Polaków czuje się bezpiecznie w miejscu zamieszkania. 89% obywateli uważa z kolei, że Polska jest bezpieczna.

Starosta Suwalski Witold Kowalewski w swoim wystąpieniu podziękował policjantom za ofiarną służbę i życzył wielu sukcesów w 2020 roku.

źródło: http://suwalki.policja.gov.pl

zdjęcia: KM Policji w Suwałkach