Serdeczną myślą i wieloma ciepłymi wspomnieniami towarzyszyliśmy drugiego grudnia br. Panu Jarosławowi Rynkiewiczowi w Jego ostatniej drodze. Z głębokim żalem pożegnaliśmy wspaniałego człowieka i znakomitego artystę, który był głównym pomysłodawcą i organizatorem powiatowych spotkań zespołów ludowych Suwalszczyzny ”Chwalcie Łąki Umajone”, podczas których przy kaplicach i krzyżach, każdego roku w innej wsi w gminie Przerośl śpiewano majowe pieśni religijne.

Na wniosek Pana Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Jarosława Zielińskiego został pośmiertnie odznaczony przez Wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” za wybitne zasługi dla kultury polskiej.
Podczas uroczystości pogrzebowych artysty Starosta Suwalski Witold Kowalewski przekazał Odznakę żonie Pani Ewie Rynkiewicz.
Urna z prochami Jarosława Rynkiewicza spoczęła na Cmentarzu w Przerośli.

Cześć Jego pamięci!

Witold Kowalewski