15 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach rozdano nagrody Powiatowego Konkursu Fotograficznego pt. „Matematyka w przyrodzie naszego regionu”, który został objęty patronatem Starosty Powiatu Suwalskiego oraz Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

Celem konkursu była popularyzacja matematyki i przyrody naszego regionu, pokazanie istnienia matematyki w przyrodzie, rozwijanie wśród młodzieży umiejętności obserwacji przyrody, ujęcie fotograficzne matematycznej przyrody, rozwijanie kreatywności oraz wzbudzanie zdrowego współzawodnictwa opartego na partnerstwie, przyjaźni i wzajemnym szacunku.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w Suwałkach, Rutce – Tartak, Bakałarzewie i Płocicznie - Tartak.
Przyznano nagrody:
• uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej;
I miejsce - Gabriela Wiszniewska, klasa V, SP 11 w Suwałkach i Filip Galewski, klasa VI, SP nr 5 w Suwałkach,
II miejsce - Gabriela Burzycka, klasa V, SP nr 5 w Suwałkach i Jakub Kotyński, klasa VI, SP nr 11 w Suwałkach,
III miejsce - Milena Ciszewska, klasa V, SP nr 11 w Suwałkach i Miłosz Berezecki, klasa V, SP nr 11 w Suwałkach.
Wyróżnienia - Kacper Bernecki, klasa V, SP nr 11 w Suwałkach i Wiktoria Jaworowska, klasa V, SP nr 11 w Suwałkach,
• uczniowie klasy VII szkoły podstawowej i II – III gimnazjum;
I miejsce - Natalia Skindzier, klasa II Gim., SP nr 5 w Suwałkach i Kacper Aneszko, klasa III Gim., SP nr 11 w Suwałkach,
II miejsce - Łukasz Olszewski, klasa VII, SP nr 11 w Suwałkach i Anna Skibowska, klasa III Gim., SP w Rutce – Tartak,
III miejsce - Monika Pogorzelska, klasa VII, SP w Bakałarzewie i Łukasz Czerniawski, klasa III Gim, SP Płociczno – Tartak,

Wyróżnienia - Klaudia Rutkowska, klasa VII, SP nr 11 w Suwałkach, Gabriela Zofia Byro, klasa III Gim., SP nr 11 w Suwałkach, Gabriela Zabłocka, klasa III Gim., SP w Rutce - Tartak, i Julia Chałko, klasa VII, SP nr 11 w Suwałkach.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Fundatorem nagród było między innymi Starostwo Powiatowe w Suwałkach