21 listopada 2017 r. na hali w Filipowie odbył się Powiatowy Halowy Turniej LZS  w Piłce Nożnej Chłopców dla rocznika 2002-2004 o puchar Starosty Suwalskiego.

W otwarciu udział wzięli Szczepan Ołdakowski – Starosta Suwalski, Władysław Renowicki – Przewodniczący Rady Powiatowej Zrzeszenia LZS  w Suwałkach, Andrzej Szeszko – Z-ca Przewodniczącego Rady Powiatowej Zrzeszenia LZS w Suwałkach oraz Alicja Szulińska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Filipowie.

W turnieju rywalizowało 9 drużyn z terenu powiatu suwalskiego. Mecze rozegrano w dwóch grupach „systemem każdy z każdym w grupie”.

Zwycięzcy grup spotkali się w finale a drużyny, które zajęły miejsca drugie walczyły o trzecie miejsce turnieju.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Filipowie,
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Bakałarzewie,
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Przerośli,
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Raczkach,

V miejsce – Gimnazjum w Raczkach, Publiczne Gimnazjum w Wiżajnach, Szkoła Podstawowa w Rutce - Tartak, Szkoła Podstawowa w Kaletniku, Szkoła Podstawowa w Słobódce.

Wszystkie szkoły otrzymały dyplomy, za miejsca I – III szkoły otrzymały puchary. Dyplomy i puchary wręczyli Sylwester Koncewicz – Wójt Gminy Filipów i Alicja Szulińska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Filipowie.

Turniej został sfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Suwałkach. Impreza zaliczana do powiatowego współzawodnictwa sportowego szkół z terenu powiatu suwalskiego.