24 września 2021 r. w Muzeum Okręgowym w Suwałkach odbyła się promocja XX i XXI tomu „Rocznika Augustowsko-Suwalskiego”.

„Rocznik Augustowsko-Suwalski” wydaje Augustowsko- Suwalskie Towarzystwo Naukowe, które od ponad dwudziestu lat animuje życie naukowe w naszym regionie. Wydaje książki, organizuje i współorganizuje konferencje, wykłady i inne wydarzenia popularyzujące przeszłość Suwalszczyzny.

Największym sukcesem Towarzystwa jest wydawanie od 2001 r. „Rocznika Augustowsko-Suwalskiego”, jedynego regularnie ukazującego się periodyku w Polsce Północno-Wschodniej. W tym roku ukazał się jego XX i XXI tom. Ostatni tom zawiera bibliografię naszego regionu z ostatnich 40 lat - bibliografię wszystkich wcześniejszych dwudziestu tomów oraz informację na temat wszystkich autorów Rocznika i członków Augustowsko-Suwalskiego Towarzystwa Naukowego.
Podczas promocji odbyły się wykłady naukowe o badaniach regionalnych Suwalszczyzny, tematyka, problemy, badacze, rezultaty oraz „Rocznik Augustowsko-Suwalski” – dwadzieścia jeden tomów.

Ważnym punktem było uhonorowanie ludzi, którzy od kilkudziesięciu lat pracują na rzecz badania i popularyzacji regionu. Na łamach „Rocznika” ukazało się ok. 300 tekstów dotyczących przeszłości i przyrody regionu. Wśród nich są także prace dotyczące przeszłości Ziemi Suwalskiej.

Promocję zorganizowali: Augustowsko- Suwalskie Towarzystwo Naukowe w Suwałkach, Archiwum Państwowe w Suwałkach oraz Muzeum Okręgowe w Suwałkach.

Promocja XX i XXI tomu „Rocznika Augustowsko-Suwalskiego” odbyła się pod patronatem Starosty Suwalskiego.

„Fot. Własne oraz portal informacyjny „Niebywałe Suwałki”
 - Kliknięcie spowoduje wyświetlenie powiększenia zdjęcia

Promocja XX i XXI tomu „Rocznika Augustowsko-Suwalskiego” - fot. Niebywałe Suwałki