17 grudnia 2019 roku w Komedzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach przy ul. Witosa 10 miała miejsce uroczysta zbiórka z okazji przekazania nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

W uroczystości wziął udział Poseł Rzeczypospolitej Polskiej  Jarosław Zieliński oraz podlaski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Jarosław Wendt. Poświęcenia pojazdu pożarniczego dokonał kapelan suwalskich strażaków ks. Lech Łuba. Powiat Suwalski reprezentował starosta Witold Kowalewski.

Nowy samochód został zakupiony z środków finansowych pochodzących z „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”. Wartość zadania to prawie milion złotych. Pojazd zabudowany jest na podwoziu terenowym Iveco Eurocargo z silnikiem o mocy 320 kM, pojemność zbiornika wody 3500 litrów, autopompa o wydajności 2600 dm3/min..
Główne wyposażenie stanowi sprzęt do podawania wody i piany podczas gaszenia różnego rodzaju pożarów, maszt oświetleniowy, wyciągarka o napędzie elektrycznym, specjalistyczne narzędzia hydrauliczne, sprzęt ochrony dróg oddechowych i ratownictwa medycznego.

Pojazd wykorzystany będzie między innymi w  akcjach w północnej części Powiatu Suwalskiego.