Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Suwałkach informuje, że rozpoczęło realizację kolejnego projektu w ramach programu „ Gwarancja dla młodzieży”- „Od szkolenia do zatrudnienia- EFS”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt stanowi odpowiedź na problem wysokiego bezrobocia wśród ludzi młodych. Działania projektowe są kompleksową ofertą wsparcia, wykorzystującą niezbędne formy pomocy ukierunkowane na doprowadzenie uczestnika projektu do zatrudnienia. Zaplanowane zostało oddziaływanie doradcze zintegrowane ze szkoleniem zawodowym w kierunkach wskazywanych jako zawody deficytowe, wobec których istnieje zapotrzebowanie na rynku pracy, jak również 3-miesięczne staże zawodowe u pracodawców. Wsparcie zostało różnicowane w zależności od indywidualnej sytuacji potencjalnego uczestnika.

OGÓLNE INFORMACJE NA TEMAT PROJEKTU:
Cel projektu: poprawa sytuacji na rynku pracy uczestników projektu objętych wsparciem, tj. osób młodych w wieku 18-24 lata, poprzez zwiększenie ich aktywności zawodowej i społecznej oraz zdolności do zatrudnienia w trakcie trwania projektu.
Termin trwania projektu: wrzesień 2017 r.  – sierpień 2018 r.
Termin realizacji zajęć w ramach projektu: listopad 2017 r. – sierpień 2018 r.
Uczestnicy projektu to ogółem - 60 os. (w tym ogółem  6 grup uczestników z woj. podlaskiego realizujących projekt w: Białymstoku, Łomży, Suwałkach, Grajewie, Kolnie i Hajnówce), które nie uczestniczą w kształceniu lub szkoleniu, zagrożone są wykluczeniem społecznym.
SZCZEGÓŁOWA CHARAKTERYSTYKA UCZESTNIKÓW:
Ze względu na poziom wykształcenia i zakres doświadczenia zawodowego adresatami wsparcia będą:

- osoby znajdujące się w szczególnie niekorzystnej sytuacji, które posiadają wykształcenie na poziomie szkoły podstawowej (dopuszcza się też uczestników z nieukończonym poziomem ISCED I), nie posiadają kwalifikacji i doświadczenia zawodowego,

- osoby posiadające zawód lub kwalifikacje w zawodzie, które po skończeniu nauki nie mogą znaleźć zatrudnienia, w tym:

- osoby posiadające orzeczenia o stopniu niepełnosprawności

Ze względu na status na rynku pracy adresatami wsparcia będą:

- osoby bierne zawodowo

Wsparcie młodzieży w ramach projektu jest BEZPŁATNE.

Więcej informacji pod linkiem: WWW.podlaska.ohp.pl