Dobiega końca inwestycja Powiatu Suwalskiego polegająca na  przebudowie drogi powiatowej nr 1127B Wiżajny - Smolniki – Sidory. Dzięki tegorocznej współpracy Powiatu Suwalskiego i Gminy Wiżajny oraz dofinansowaniu z Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019 zostanie niebawem oddany do użytku 2 km odcinek drogi. Nowy asfalt, kosztem blisko 2 mln złotych został ułożony od Rogożajn Wielkich do m. Soliny.

W klasyfikacji dróg powiatowych jest to droga główna. Jest to trasa o tyle istotna, że prowadzi przez tereny szczególnie atrakcyjnie turystycznie, przez teren Suwalskiego Parku Krajobrazowego.  Stanowi więc wizytówkę dostępności Powiatu suwalskiego nie tylko dla mieszkańców, ale i odwiedzających.

Powiat Suwalski od lat realizuje odcinkowo modernizację drogi Wiżajny - Smolniki – Sidory w celu podniesienia jej  standardu. W 2011 r. Powiat wyremontował most w Kleszczówku na rzece Szeszupie, w 2013 roku wyasfaltował drogę w Smolnikach i poszerzył inwestycję o budowę w miejscowości chodników.  Również w 2013 r. zmodernizowane zostały 2 km drogi na trasie Wiżajny – Rogożajny Małe (Program Współpracy Transgranicznej Litwa – Polska 2007-2013). W 2014 roku Stowarzyszenie Człowiek i Przyroda wykonało pod drogą przejścia dla płazów. W 2016 r. natomiast Powiat zmodernizował trzykilometrowy odcinek od m. Sidory do Smolnik. Dzięki tym przedsięwzięciom stan drogi powiatowej nr 1127B Wiżajny - Smolniki – Sidory znacząco się poprawił na trasie o długości blisko 9 kilometrów.

Aktualnie opracowywana jest dokumentacja techniczna na remont kolejnego, ostatniego już  fragmentu drogi o długości 3 km od m. Soliny do Smolnik.