Od stycznia 2017 r. weszły zmiany w przepisach związane z „Rolniczym handlem detalicznym”.

Mając na względzie potrzebę informowania społeczeństwa o nowych możliwościach, Samorząd Województwa Podlaskiego przy wsparciu samorządów powiatowych, wyszedł z inicjatywą zorganizowania debaty publicznej.

Celem spotkania jest omówienie najważniejszych aspektów praktycznych stosowania nowych regulacji. Odbędzie się ona 26 kwietnia 2017 r., początek godz. 10:00 (zgodnie z dołączonym konspektem).

Część I: Aspekty podatkowe
Część II: Warunki sanitarne i weterynaryjne
Całość potrwa ok. 2 godzin.

Przebieg tej inicjatywy będzie nadawany w Internecie, dlatego też wszyscy zainteresowani mogą w niej uczestniczyć w następujących formach:

1. osobiście w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego (po potwierdzeniu ksow@wrotapodlasia.pl, tel. 85- 66-54-212),

2. osobiście w jednym z punktów transmisyjnych zlokalizowanych dogodnie na terenie województwa podlaskiego
    Rolników z powiatu suwalskiego zapraszamy do siedziby Starostwa Powiatowego w Suwałkach, ul. Świerkowa 60, sala konferencyjna - prosimy o potwierdzenie tel. 87 565-92-94 lub 87 565-92-71
  3. odwiedzając w dniu debaty stronę debata.wrotapodlasia.pl przy użyciu ulubionego urządzenia multimedialnego.
Przewidujemy możliwość zadawania pytań naszym ekspertom – zarówno drogą elektroniczną jak i telefonicznie. A kto będzie odpowiadał na pytania? Do debaty zaproszeni zostali przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Finansów, inspekcji sanitarno-epidemiologicznej, weterynaryjnej, doradca podatkowy oraz praktycy, więc uzyskamy informacje z „pierwszej ręki”.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę podlaskie.ksow.pl. Serdecznie zapraszamy!