25 listopada br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Białymstoku oddała do użytkowania półtorakilometrowy odcinek drogi łączącej obwodnicę Augustowa z drogą wojewódzką 655 (w kierunku Olecka) z ominięciem miejscowości Raczki.

Wybudowana droga umożliwia pojazdom - głównie ciężarowym zjeżdżającym z obwodnicy Augustowa w stronę Olecka i odwrotnie, wjeżdżającym na obwodnicę Augustowa - ominięcie miejscowość Raczki.  Dotychczasowe, nadmiernie obciążenie ruchem ul. Południowej w Raczkach w ciągu drogi powiatowej 1190B Raczki – Moczydły – Jankielówka przyczyniło się do degradacji drogi i było źródłem hałasu. Obecnie niewątpliwie poprawi bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców Raczek.

Wybudowany w 8 miesięcy odcinek, to ostatni element obwodnicy Augustowa. Ma on w sumie ok. 1600 metrów długości, jedną jezdnię o szerokości 7 metrów, pobocza, oświetlone rondo. Droga przystosowana jest do ruchu ciężkiego i ma nośność 115 kN/oś. Całkowita wartość kontraktu budowlanego wyniosła ok. 4,5 mln zł.

W uroczystości otwarcia nowo wybudowanego odcinka wzięli udział między innymi Jarosław Zieliński – sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Jerzy Doroszkiewicz dyrektor regionalnej GDDKiA , Szczepan Ołdakowski Starosta Suwalski, Witold Kowalewski Wicestarosta oraz Andrzej Szymulewski Wójt Gminy Raczki.

Wspomniana droga powiatowa 1190B Raczki – Moczydły – Jankielówka została ujęta w  zadaniach inwestycyjnych Powiatu Suwalskiego na 2017 rok.