25 sierpnia 2021 r. w Prienai odbyło się spotkanie partnerów projektu INTERREG VA Litwa-Polska LT-PL-4R-312 „Transgraniczne dziedzictwo rodu Paców bazą wspólnego rozwoju turystycznego”.

W spotkaniu wzięli udział Witold Kowalewski, Starosta Suwalski, Konrad Charmuszko, naczelnik Wydziału Programowania Inwestycji i Rozwoju, przedstawiciel Vilkaviškis Tourism and Business Information Centre (TVIC), koordynator projektu Alma Brazytė oraz liczna delegacja z Rejonu Prienai. Zespół miejski: kierownik projektu dyrektor administracyjny Jūratė Zailskienė, koordynator projektu kierownik działu inwestycji Vaida Stasytienė, doradca Mera Agnė Dargužienė, członkowie grupy roboczej projektu z Wydziału Kultury, Turystyki i Młodzieży, Architektury i Urbanistyki, Muzeum Regionu Prienai i Jezna.

W spotkaniu partnerów projektu uczestniczyli również Mer Alvydas Vaicekauskas i zastępca Mera Loreta Jakinevičienė. Witając uczestników spotkania, burmistrz z zadowoleniem przyjął doskonałą okazję do spotkania partnerów projektu na żywo, komunikowania się i omawiania bieżących spraw. „Wierzę, że ten projekt zostanie pomyślnie zrealizowany, jeszcze bardziej zbliży nasze kraje i gminy, a w przyszłości będziemy realizować wspólnie inne projekty” – powiedział burmistrz A. Vaicekauskas. Uczestnikom spotkania pokazano film o regionie Prienai, później odbyła się dyskusja na temat prac wykonanych w projekcie i dalszych działań. […]

Podczas spotkania omówiono dalsze prace nad projektem, nadchodzące działania i wydarzenia, które w zależności od okoliczności mogą być bezpośrednie lub zdalne, a także omówiono możliwość przedłużenia realizacji projektu.

Źródło: Rejon Prenai/LT