W piątkowe popołudnie - 16 marca 2018 r. – w suwalskim Hotelu LOFT 1898 ***, odbyło się otwarcie wystawy pt. „Top Ziemi Suwalskiej”, zorganizowanej przez członków Suwalskiej Organizacji Turystycznej. Wystawie towarzyszyła bardzo ciekawa opowieść dra Macieja Ambrosiewicza, Kierownika Muzeum Wigier im. A. Lityńskiego / Wigierski Park Narodowy/ o niematerialnym dziedzictwie Suwalszczyzny pn. „Dlaczego warto wierzyć w smoki", a także prezentacja filmów o regionie oraz quiz turystyczno-krajoznawczy z nagrodami. Ksiądz dr Jacek Marek Nogowski, Prezes Fundacji Wigry Pro, zaprosił do uczestniczenia w planowanych wydarzeniach obchodów 350.lecia przybycia nad Wigry ojców kamedułów.

O współpracy turystycznej i planowanych działaniach w tej dziedzinie mówili także przedstawiciele dwóch samorządów współdziałających w ramach lokalnej organizacji turystycznej: Szczepan Ołdakowski – Starosta Suwalski i Tadeusz Chołko – Wójt Gminy Suwałki.

Podczas spotkania była też możliwość zwiedzenia pomieszczeń w odrestaurowanym zabytkowym pokoszarowym budynku Hotelu. Po spotkaniu w hotelowej kantynie wieczór umilił recital Romualda Bejnara.

Wydarzenie było objęte patronatem Starosty Suwalskiego i Gminy Suwałki.

Piątkowe otwarcie wystawy „Top Ziemi Suwalskiej” w Suwałkach było już trzecią jej prezentacją. Premiera miała miejsce 8 lutego br. w Białymstoku przy Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej (w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej) w ramach cyklu „Podlaskie. Let’s Go Outside”, a jej część w dniach 8-11 marca 2018 r. była prezentowana podczas 30. jubileuszowych targów sportów wodnych i rekreacji „Wiatr i Woda” w Warszawie.

Wystawa i filmy w Hotelu LOFT będą prezentowane do końca kwietnia.
Hotel LOFT***, ul. Gen. K. Pułaskiego 24K, 16-400 Suwałki

tel. +48 87 739 59 00, info@hotelloft.pl, www.hotelloft.pl