W dniu dzisiejszym (16.04.2021) Starosta Suwalski Witold Kowalewski przekazał Komendantowi Miejskiemu Policji w Suwałkach młodszemu inspektorowi Bartoszowi Lorenc  dwa nowoczesne rowery trekkingowe z wyposażeniem. Wzmocni to zasoby suwalskiej Policji, a także zwiększy mobilność patroli w miejscach, gdzie pojazdy silnikowe nie mogą wjeżdżać.
Jak informuje Suwalska Komenda Policji „Policjantów na rowerach będzie można spotkać w miejscach bardzo popularnych wśród mieszkańców Suwałk. Nie zabraknie ich także na głównych ścieżkach rowerowych. Służbę patrolową na jednośladach pełnią przede wszystkim funkcjonariusze "patrolówki", którzy w dwuosobowym składzie będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta. Mundurowi nie tylko oddziałują prewencyjnie swoją obecnością, ale także podejmują liczne interwencje wobec osób łamiących przepisy.”

Źródło: