29 listopada 2018 r. Zespół Szkół w Dowspudzie obchodził jubileusz 38-lecia nadania szkole imienia gen. Ludwika Michała Paca.

Obchody rozpoczęła Msza Święta w intencji wspólnoty szkolnej. Następnie oddano hołd Patronowi przed pomnikiem, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.Tradycyjnie podczas Święta Szkoły ślubowanie złożyli uczniowie klas pierwszych. Uroczystość była również okazją do wręczenia nagród i wyróżnień nauczycielom.

Zgodnie z ceremoniałem szkolnym, najlepsi uczniowie zostali wyróżnieni nagrodami oraz wpisem do złotej księgi. Rozstrzygnięty został także IV szkolny konkurs im. Stanisława Krzywickiego - pn. "Gen. Ludwik Michał Pac - patron szkoły". Docenieni zostali również uczniowie o największych osiągnięciach sportowych. Świąteczne obchody zakończył program artystyczny w wykonaniu młodzieży szkolnej, którym uczczono 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

W uroczystościach jubileuszowych uczestniczył Artur Łuniewski Wicestarosta Suwalski oraz Szczepan Ołdakowski i Irena Gryszkiewicz Radni Rady Powiatu w Suwałkach.