Rozpoczęły się prace modernizacyjne na drogach powiatowych.

Największą aktualnie trwającą inwestycją jest przebudowa drogi powiatowej nr 1149B Suwałki - Płociczno oraz 1148B Płociczno – Dubowo – Poddubówek. Trasa o długości 3,5 km zostanie wyasfaltowana. Ponadto dla bezpieczeństwa rowerzystów wytyczana jest ścieżka rowerowa na całej długości modernizowanego odcinka. Wartość inwestycji to blisko 3,18 mln złotych z czego dotacja z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej wynosi 1,5 mln zł. Pozostałą część finansuje Powiat Suwalski w partnerstwie z Gminą Suwałki. Termin umowny zakończenia prac to połowa/ 11 sierpnia 2017 r.

Do 30 maja zakończy się przebudowa drogi powiatowej nr 1136B Postawele – Jałowo - Przejma - Dębniak w miejscowości Fornetka w gminie Szypliszki.  Półtorakilometrowy odcinek drogi jest remontowany ze środków pochodzących z budżetu Powiatu Suwalskiego i Gminy Szypliszki (wartość inwestycji 567 tys. zł).

Rozpoczęła się przebudowa ul. Południowej w Raczkach (droga powiatowa Raczki – Moczydły – Jankielówka) służącej do niedawna jako jedyny łącznik na trasie obwodnicy Augustowa z Oleckiem. Zakres robót na odcinku o dł. 0,7 km obejmuje, oprócz zmiany nawierzchni, budowę chodników. Koszt inwestycji w wysokości 790 tys. zł pokryją trzy samorządy Woj. Podlaskie, Gmina Raczki i Powiat Suwalski. Zakończenie prac planowane jest na drugą połowę czerwca 2017.

Prosimy użytkowników dróg o wyrozumiałość z uwagi na czasowe utrudnienia w poruszaniu się na remontowanych odcinkach.

Powiat Suwalski ma w planach na 2017 rok jeszcze pięć inwestycji drogowych.

Prace na drodze Suwałki - Płociczno

Prace na drodze Suwałki - Płociczno