Laureaci etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego w kategorii szkół podstawowych oraz kategorii gimnazjów zmierzyli się  w eliminacjach wojewódzkich.

Powiat suwalski reprezentowali 16 i 18 maja uczniowie Zespołu Szkół w Kaletniku - zarówno w kategorii szkół podstawowych jak i gimnazjów.

Miło nam poinformować, że zwycięzcami etapu wojewódzkiego, a tym samym udział w eliminacjach na szczeblu centralnym wywalczyła drużyna Szkoły Podstawowej w Kaletniku w składzie:

1. Karolina Augustynowicz - kl. V
2. Gabriela Bednarko - kl. VI
3. Tomasz Makowski - kl. V
4. Jakub Wąsewicz - kl. V

Drużyna Gimnazjum w Kaletniku zajęła na etapie wojewódzkim BRD piąte miejsce. Różnica w ogólnej punktacji w kategorii gimnazjów pomiędzy miejscem pierwszym i piątym, wynosiła 8 punktów. Natomiast różnica ta w kategorii szkół podstawowych pomiędzy miejsce pierwszym (SP w Kaletniku) i drugim wyniosła aż 34 punkty. Świadczy to o znakomitej postawie i ogromnej wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy przedmedycznej naszej młodzieży.

Składamy serdeczne gratulacje laureatom turnieju w kategorii szkół podstawowych jak też i zdobywcom piątego miejsca w kategorii gimnazjów.

Szczególne wyrazy uznania kierujemy do opiekuna obu drużyn p. Andrzeja Biegielisa – nauczyciela Zespołu Szkół w Kaletniku za wspaniałe przygotowanie młodzieży jak również do p. Bożenie Zdancewicz - Dyrektora Zespołu Szkół w Kaletniku za umożliwienie udziału w turnieju.

Życzymy powodzenia na eliminacjach centralnych.