W dniu 18 grudnia 2020 r. zakończyły się roboty budowlane związane z instalacją urządzenia oczyszczalni ścieków, która jest niezbędna do prowadzonej działalności. Zakład od kilku lat starał się o środki na wymianę oczyszczalni, która stała się niewydolna w związku z rozwojem prowadzonej działalności usługowej.

Zakup oczyszczalni ścieków sfinansowany został ze środków  PFRON będących w dyspozycji samorządu województwa podlaskiego w wysokości 182.700 złotych, pozyskano również środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w kwocie  50.000 zł. Wkład własny wyniósł 89.113,05 zł.

Oczyszczalnia obsługiwać będzie Zakład Aktywności Zawodowej SOWA w Lipniaku oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Lipniaku.
 - Kliknięcie spowoduje wyświetlenie powiększenia zdjęcia

Roboty budowlane związane z instalacją urządzenia oczyszczalni ścieków w Lipniaku