16 lipca 2017 r. w Suwałkach odbył się uroczysty apel z okazji obchodów

98 rocznicy powstania Polskiej Policji. Awanse na wyższe stopnie służbowe na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego otrzymali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, Komendy Powiatowej Policji w Augustowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Sejnach. W uroczystości udział wzięli między innymi: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Komendant Główny PSP gen. brygadier Leszek Suski, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz oraz zaproszeni goście i mieszkańcy. Powiat Suwalski reprezentował Wicestarosta Witold Kowalewski.

Z myślą o mieszkańcach Suwałk, policjanci zorganizowali Piknik Rodzinny. Stoiska profilaktyczne oraz sprzęt wykorzystywany w służbie przez mundurowych cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno dorosłych jak i dzieci. Można było porozmawiać m. in. o bezpieczeństwie w trakcie letniego wypoczynku oraz o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najmłodsi rozwiązywali rebusy i zagadki, a za prawidłowe odpowiedzi czekały na nich nagrody.

Zdjęcia: KMP w Suwałkach

Informacja i  fotorelacja Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach (zobacz)