""""
Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 565 92 00,
fax: +48 87 566 47 18

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8:00 -14:30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14:30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu


""""
Wakacyjny czas dobiegł końca. Uczniowie Zespołu Szkół im. gen. Ludwika Michała Paca w Dowspudzie rozpoczęli 1 września br. nowy rok szkolny 2020/2021, który z pewnością przez wielu był wyczekiwany. Z powodu panującej pandemii koronawirusa będzie to rok ogromnych wyzwań, wytężonej pracy w reżimie sanitarnym a nawet niepewności. Niemniej jednak wszyscy cieszymy się z możliwości powrotu, po wielomiesięcznej przerwie, do stacjonarnego nauczania.

Uroczystości inauguracyjne nowego roku szkolnego rozpoczęły się Mszą św. w intencji całej społeczności szkolnej. Następnie kontynuowane były na skwerze przy Zespole Szkół.

W uroczystej inauguracji roku szkolnego w Dowspudzie uczestniczyli: Artur Łuniewski Wicestarosta Suwalski, Lilianna Zielińska małżonka Jarosława Zielińskiego Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, ppłk. Jarosław Kowalewski Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Suwałkach.  

Był to dzień szczególnie ważny dla młodzieży, która po raz pierwszy przekroczyła próg szkoły. Zaczęli od nowa proces edukacji w Szkole z bogatymi tradycjami, która przez wszystkie lata swojego istnienia kształtowała najważniejsze wartości w życiu człowieka. To tutaj uczniowie zbudują nowe relacje koleżeńskie, poznają zasady na jakich funkcjonuje szkoła.

Niechaj nowy rok szkolny sprzyja wszystkim uczniom, rodzicom i kadrze pedagogicznej, niechaj obfituje w dobre stopnie, ciekawe i bezpieczne atrakcje a nauka i praca będzie wyłącznie źródłem przyjemności i satysfakcji. Liczymy, że uczniowie podejmą ambitne postanowienia i wraz z początkiem roku szkolnego, przy wielostronnym wsparciu pedagogów, zaczną je realizować.

Pozostałe Aktualności

< Strona z 39 >