Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 5659200,
fax: +48 87 5664718

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8.00 -14.30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14.30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu

22 marca br. poznaliśmy zwycięzców etapu wojewódzkiego XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski".

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Jeleniewie spotkały się trzy czteroosobowe drużyny reprezentujące poszczególne parki krajobrazowe Podlasia.

Suwalski Park Krajobrazowy (SPK) reprezentowała drużyna z Publicznego Gimnazjum im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Wiżajnach, Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej (PKPK) – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce i Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi (ŁPKDN) – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy.

Drużyny te zostały wyłonione w wyniku przeprowadzenia wcześniejszych eliminacji spośród 123 uczniów z 12 szkół województwa podlaskiego.

Konkurs przebiegał dwuetapowo. W pierwszym etapie uczestnicy konkursu rozwiązywali test obejmujący zagadnienia przyrodniczo-ekologiczne oraz wiedzę na temat parków krajobrazowych województwa podlaskiego. Natomiast w drugim etapie rozpoznawali na podstawie zdjęć chronione gatunki roślin i zwierząt.

Zadania te były wykonywane indywidualnie, zaś o wyniku drużyny decydowała łączna suma punktów zdobyta przez poszczególnych jej członków.

Zwycięską drużyną okazała się ekipa z Publicznego Gimnazjum im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Wiżajnach, w składzie Martyna Karmiłowicz, Oliwia Jurewicz, Lidia Rudziewicz i Ewelina Wilk, która reprezentować będzie nasze województwo na finale ogólnopolskim w czerwcu br. na terenie Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

Najwyższy indywidualny wynik w konkursie osiągnęła Lidia Rudziewicz – również z Wiżajn. Do konkursu drużynę przygotowywała nauczycielka – pani Bożena Głosek.

Wszystkim laureatom gratulujemy i trzymamy kciuki za reprezentantów naszego województwa na finale ogólnopolskim.

źródło: Suwalski Park Krajobrazowy

Pozostałe Aktualności

< Strona z 30 >