Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 5659200,
fax: +48 87 5664718

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8.00 -14.30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14.30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu

W dniu 8 lutego 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Suwałkach odbyło się spotkanie z udziałem dowódcy 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Białymstoku Panem płk Sławomirem Kocanowskim.

Spotkanie to zostało zorganizowane we współpracy z Wojskowym Komendantem Uzupełnień w Suwałkach, w związku z uruchomieniem procesu naboru ochotników do batalionu obrony terytorialnej w Suwałkach. Na zaproszenie Starosty Suwalskiego udział wzięli min. Wójtowie oraz pracownicy Urzędów Gmin Powiatu Suwalskiego, przedstawiciele służb mundurowych min. Policji, Straży Granicznej, ABW, Państwowej Straży Pożarnej, Nadleśnictwa w Suwałkach oraz druhowie OSP i ZHP.

W trakcie spotkanie Pan płk Kocanowski przedstawił zebranym podstawowe założenia odnośnie formowania tej nowej struktury wojska. Następnie w trakcie dyskusji omówiono najważniejsza zadania Wojsk Obrony Terytorialnej, podstawowe wymagania, jakim będzie musiał spełniać przyszły kandydat do tej formacji oraz przedsięwzięcia, jakie są zaplanowane do realizacji mające na celu sformowaniu brygad WOT na terenie województwa podlaskiego.


Pozostałe Aktualności

 • VII Międzynarodowy Bieg o Puchar Bieguna Zimna - relacja

  VII Międzynarodowy Bieg o Puchar Bieguna Zimna - relacja

  Dodano dnia: 2017-02-14

  W sobotę, 11 lutego odbyły się zawody w biegach narciarskich o PUCHAR BIEGUNA ZIMNA. W sprzyjającej, zimowej aurze 80 zawodników miało do pokonania trasę o długości 1,5 km. Impreza była objęta patronatem Starosty Suwalskiego.

 • VII Zimowy Bieg o Puchar Dyrektora SPK roztrzygnięty

  VII Zimowy Bieg o Puchar Dyrektora SPK roztrzygnięty

  Dodano dnia: 2017-02-14
  W piątek, 10 lutego 2017 r. w WOSIR Szelment odbył się VII Zimowy Bieg o Puchar Dyrektora SPK pod patronatem Starosty Suwalskiego. Najlepszą drużyną okazał się zespól z Gimnazjum w Wiżajnach.
 • Zdjęcie grupowe uczestników zawodów

  Slalom Gigant o Mistrzostwo Szelmentu - relacja

  Dodano dnia: 2017-02-09

  Na sportowo zakończyły się ferie w WOSIR Szelment. W niedzielę 5 lutego na stoku Jesionowej Góry odbyły się zawody w  narciarstwie zjazdowym. W slalomie gigancie wystartowało ponad sześćdziesięciu zawodników. Puchar najlepszego zawodnika powiatu suwalskiego powędrował w tym roku do Raczek.

 • Wojska Obrony Terytorialnej - spotkanie informacyjne

  Wojska Obrony Terytorialnej - spotkanie informacyjne

  Dodano dnia: 2017-02-07
  Starosta Suwalski zaprasza na spotkanie z płk Sławomirem Kocanowskim – dowódcą 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Białymstoku poświęcone misji Wojsk Obrony Terytorialnej.
 • Konkurs Wiedzy o Suwałkach i Suwalszczyźnie

  Konkurs Wiedzy o Suwałkach i Suwalszczyźnie

  Dodano dnia: 2017-02-07
  Zespół Szkół Sióstr Salezjanek w Suwałkach zaprasza gimnazjalistów z terenu powiatu suwalskiego oraz Suwałk do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Suwałkach i Suwalszczyźnie.
 • Dotacje na rozpoczęcie własnej działaności gospodarczej

  Dotacje na rozpoczęcie własnej działaności gospodarczej

  Dodano dnia: 2017-02-06

  Stowarzyszenie „Nasza Suwalszczyzna” w partnerstwie z Powiatem Suwalskim ogłaszają nabór uczestników do projektu „WŁASNY BIZNES SZANSĄ NA LEPSZE JUTRO”, którego celem jest bezzwrotne wsparcie finansowe w postaci dotacji inwestycyjnej i pomostowej dla osób po 30 roku życia zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą.

 • miniaturka zdjecia

  Pierwsze zawody w Szelmencie o puchary w narciarstwie zjazdowym

  Dodano dnia: 2017-02-03
  W najbliższą niedzielę 5 lutego 2017 r. Powiat Suwalski oraz „WOSiR SZELMENT” zapraszają na stoki Jesionowej Góry na pierwsze tegoroczne zawody w narciarstwie alpejskim
 • VII Zimowy Bieg o Puchar Dyrektora SPK

  VII Zimowy Bieg o Puchar Dyrektora SPK

  Dodano dnia: 2017-01-27
  10 lutego 2017 gimnazjaliści ze szkół w Jeleniewie, Wiżajn, Rutki-Tartak i Przerośli zmierzą się w VII Zimowym Biegu o Puchar Dyrektora Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Zawody organizuje Suwalski Park Krajobrazowy we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Suwalskiego Parku Krajobrazowego „Kraina Hańczy” i WOSIR Szelment sp. z o.o. Impreza objęta jest patronatem Starosty Suwalskiego.
 • Informacja z obrad XXIII sesji Rady Powiatu w Suwałkach

  Informacja z obrad XXIII sesji Rady Powiatu w Suwałkach

  Dodano dnia: 2017-01-27
  25 stycznia 2017 roku  w  Starostwie Powiatowym w Suwałkach odbyły się obrady XXIII sesji Rady Powiatu w Suwałkach V kadencji.
 • Rozpoczęcie ferii w WOSIR Szelment

  Rozpoczęcie ferii w WOSIR Szelment

  Dodano dnia: 2017-01-23
  Ma wesoło powitano ferie w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji  Szelment. W sobotnie przedpołudnie odbyły się darmowe lekcje jazdy na nartach, konkursy, gry i zabawy na śniegu.
 • Noworoczne spotkanie samorządowców z powiatu suwalskiego

  Noworoczne spotkanie samorządowców z powiatu suwalskiego

  Dodano dnia: 2017-01-19
  18 stycznia w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lipniaku na zaproszenie starosty Suwalskiego Szczepana Ołdakowskiego spotkali się  samorządowcy powiatu suwalskiego. W spotkaniu z wójtami z terenu powiatu udział wzięli przedstawiciele samorządu Województwa Podlaskiego.
 • Zaproszenie na XXIII sesję Rady Powiatu w Suwałkach

  Zaproszenie na XXIII sesję Rady Powiatu w Suwałkach

  Dodano dnia: 2017-01-19
  XXIII sesja Rady Powiatu w Suwałkach odbędzie się 25 stycznia 2017 r. o godz. 14.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Suwałkach przy ul. Świerkowej 60.
 • Terminy posiedzeń komisji Rady Powiatu w Suwałkach - styczeń 2017

  Terminy posiedzeń komisji Rady Powiatu w Suwałkach - styczeń 2017

  Dodano dnia: 2017-01-19
  Terminy posiedzeń komisji Rady Powiatu w Suwałkach - Komisji Finansowej, Komisji Polityki Społecznej, Komisji Promocji i Rozwoju Powiatu w styczniu 2017 r.
 • Jubileusz 70-lecia LZS i roczne podsumowanie działalności sportowej

  Jubileusz 70-lecia LZS i roczne podsumowanie działalności sportowej

  Dodano dnia: 2017-01-13
  12 stycznia 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Suwałkach odbyło się podsumowanie powiatowego współzawodnictwa sportowego szkół w roku szkolnym 2015/2016 w połączeniu z jubileuszem 70-lecia działalności Ludowych Zespołów Sportowych.
 • Informacje na wypadek silnych mrozów i intensywnych opadów śniegu

  Dodano dnia: 2017-01-05
  Przygotujmy się na niskie temperatury w Polsce. W najbliższy weekend temperatura może spaść nawet do -12˚C.
 • Program koncertu dobroczynnego

  Koncert Kolęd - Dzieci Dzieciom XIX edycja

  Dodano dnia: 2017-01-05
  XIX edycja dobroczynnego Koncertu Kolęd - Dzieci Dzieciom odbędzie się w dniu 15 stycznia 2017 r. o godz.13:00 w Konkatedrze pw. Św. Aleksandra w Suwałkach. Celem Koncertu jest pomoc dzieciom z rodzin najuboższych (podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Suwałkach) a także popularyzacja pięknej muzyki klasycznej.
 • Bezpiecznie z fajerwerkami

  Dodano dnia: 2016-12-29
  Okres noworoczny to czas używania różnego typu materiałów pirotechnicznych, które mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia osób, a także mogą być przyczyną powstania pożarów. Zachowajmy ostrożność i zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.
 • „Suwalsko – Sejneńska” Lokalna Grupa Działania ogłasza nabory wniosków

  „Suwalsko – Sejneńska” Lokalna Grupa Działania ogłasza nabory wniosków

  Dodano dnia: 2016-12-28
  Od 9 stycznia 2017 r. w siedzibie Stowarzyszenia "Suwalsko-Sejneńskiej" LGD można składać wnioski z zakresu: instalacji OZE w gospodarstwach domowych, programu aktywności lokalnej, usługi reintegracji społeczno-zawodowej skierowanej do osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym świadczonym przez CIS i KIS. O dofinansowanie mogą ubiegać się podmioty z obszaru realizacji LSR (powiat sejneński, suwalski, gmina Nowinka).
 • 30. XII - zmiana godzin pracy kasy w urzedzie

  30. XII - zmiana godzin pracy kasy w urzedzie

  Dodano dnia: 2016-12-27
  Uprzejmie informujemy, że 30 grudnia 2016 roku KASA Starostwa Powiatowego w Suwałkach będzie czynna w godzinach 8.00-10.00.
 • Informacja z obrad XXII sesji Rady Powiatu w Suwałkach

  Informacja z obrad XXII sesji Rady Powiatu w Suwałkach

  Dodano dnia: 2016-12-23
  W ostatnim miesiącu mijającego roku w czwartek 22 grudnia 2016 roku o godz. 14:00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Suwałkach miały miejsce obrady XXII sesji Rady Powiatu w Suwałkach V kadencji.
 • Nowe USG w suwalskim szpitalu

  Nowe USG w suwalskim szpitalu

  Dodano dnia: 2016-12-21
  20 grudnia w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach odbyło się spotkanie opłatkowe połączone z uroczystym przekazaniem sprzętu medycznego, na których zakup pieniądze przeznaczył miedzy innymi samorząd Powiatu Suwalskiego.
 • Powiatowa Rada Zatrudnienia - posiedzenie w grudniu 2016

  Powiatowa Rada Zatrudnienia - posiedzenie w grudniu 2016

  Dodano dnia: 2016-12-21
  19 grudnia 2016 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Suwałkach odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Zatrudnienia.
 • Szkoła w Jeleniewie imieniem "Inki"

  Szkoła w Jeleniewie imieniem "Inki"

  Dodano dnia: 2016-12-20
  16 grudnia 2016 Szkoła Podstawowa w Jeleniewie otrzymała imię Danuty Siedzikówny „Inki” - sanitariuszki 5. Wileńskiej Brygady AK. W uroczystości nadania imienia i przekazania sztandaru uczestniczył Wicestarosta Suwalski Witold Kowalewski.
 • Antoni Mazalewski laureatem odznaki honorowej "Świadek Historii"

  Antoni Mazalewski laureatem odznaki honorowej "Świadek Historii"

  Dodano dnia: 2016-12-20
  19 grudnia 2016 r. w siedzibie Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku odbyło się uroczyste wręczenie Odznak Honorowych „Świadek Historii”. Wśród wyłonionych sześciu laureatów znajdował się pan Antoni Mazalewski zgłoszony przez Starostę Suwalskiego Szczepana Ołdakowskiego.
 • Informacja z obrad XXI sesji Rady Powiatu w Suwałkach

  Informacja z obrad XXI sesji Rady Powiatu w Suwałkach

  Dodano dnia: 2016-12-19

  15 grudnia 2016 roku miały miejsce obrady XXI sesji Rady Powiatu w Suwałkach V kadencji.

 • Odbyła się XXV Wigilia Chłopska

  Odbyła się XXV Wigilia Chłopska

  Dodano dnia: 2016-12-19

  17 grudnia 2016 r. w Centrum Bankietowym Astoria w Suwałkach odbyła się XXV Wigilia Chłopska. Spotkanie z udziałem zespołów folklorystycznych z terenu powiatu suwalskiego zorganizowane zostało przez Starostwo Powiatowe w Suwałkach.

 • e-zdrowie

  Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie już działa

  Dodano dnia: 2016-12-15
  Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie powstał w wyniku wdrażania projektu o tej samej nazwie. Celem jego był rozwój i poprawa dostępności mieszkańców województwa podlaskiego do publicznej służby zdrowia, a w szczególności usprawnienie kontaktu pacjenta z podmiotem leczniczym w zakresie pozyskiwania informacji o oferowanych usługach, rejestracja do lekarza bez konieczności wychodzenia z domu, uzyskanie dostępu do dokumentacji medycznej z poziomu własnego komputera czy też możliwość jej sprawnego przekazywania pomiędzy podmiotami, w których leczy się pacjent.
 • Zaproszenie na XXI sesję Rady Powiatu w Suwałkach

  Zaproszenie na XXI sesję Rady Powiatu w Suwałkach

  Dodano dnia: 2016-12-14

  XXI sesja Rady Powiatu w Suwałkach odbędzie się 15 grudnia 2016 r. (czwartek) o godz. 15.00 w Sali Nr 129 (I p.) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Suwałkach przy ul. Świerkowej 60.

< Strona z 9 >