Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 5659200,
fax: +48 87 5664718

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8.00 -14.30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14.30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu
W dniu 8 lutego 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Suwałkach odbyło się spotkanie z udziałem dowódcy 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Białymstoku Panem płk Sławomirem Kocanowskim.

Spotkanie to zostało zorganizowane we współpracy z Wojskowym Komendantem Uzupełnień w Suwałkach, w związku z uruchomieniem procesu naboru ochotników do batalionu obrony terytorialnej w Suwałkach. Na zaproszenie Starosty Suwalskiego udział wzięli min. Wójtowie oraz pracownicy Urzędów Gmin Powiatu Suwalskiego, przedstawiciele służb mundurowych min. Policji, Straży Granicznej, ABW, Państwowej Straży Pożarnej, Nadleśnictwa w Suwałkach oraz druhowie OSP i ZHP.

W trakcie spotkanie Pan płk Kocanowski przedstawił zebranym podstawowe założenia odnośnie formowania tej nowej struktury wojska. Następnie w trakcie dyskusji omówiono najważniejsza zadania Wojsk Obrony Terytorialnej, podstawowe wymagania, jakim będzie musiał spełniać przyszły kandydat do tej formacji oraz przedsięwzięcia, jakie są zaplanowane do realizacji mające na celu sformowaniu brygad WOT na terenie województwa podlaskiego.


Pozostałe Aktualności

< Strona z 19 >