23 czerwca 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach zostały rozstrzygnięte dwa konkursy powiatowe dla szkół podstawowych powiatu suwalskiego: konkurs plastyczny pt. „Matematyka w sztuce ludowej” oraz konkurs fotograficzny pt. „Matematyka w przyrodzie naszego regionu”. Patronat nad konkursami sprawował Starosta Suwalski Witold Kowalewski.
Cel przyświecający organizatorom to popularyzowanie matematyki poprzez pokazanie, że istnieje ona również w sztuce ludowej i w przyrodzie naszego urokliwego regionu, wzbudzenie zainteresowania naszym regionem oraz jego tradycjami. Ponadto interpretacja plastyczna matematycznej sztuki ludowej i zachęcenie uczniów do samodzielnego poszukiwania informacji o rękodziele ludowym, jej związków z matematyką oraz integracja środowiska uczniowskiego na teranie szkoły i powiatu.
Dnia 14 czerwca br. jury obejrzało i oceniło prace plastyczne i fotograficzne, które zostały wykonane przez uczniów Szkół Podstawowych z Rutki – Tartak, Pawłówki, Jeleniewa, Płociczna - Tartak i Suwałk. Protokoły z posiedzenia komisji konkursowych w załączeniu.
W podsumowaniu tych konkursów i wręczeniu nagród, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Suwałkach uczestniczyli: Piotr Zieliński - Dyrektor  Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach oraz przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Suwałkach Barbara Cieśluk inspektor ds. kultury i sportu.
Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a pozostałych uczniów zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

- Kliknięcie spowoduje wyświetlenie powiększenia zdjęcia

Wyniki powiatowych konkursów dla szkół podstawowych z terenu powiatu suwalskiego