25 kwietnia 2017 r. w Świetlicy Gminnej w Wiżajnach odbyły się eliminacje powiatowe na XXV Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków ph. Mama, tata i ja.

Głównym założeniem festiwalu jest muzyczne ukierunkowanie wrodzonych zamiłowań i zdolności dzieci w wieku przedszkolnym.

Organizatorami etapu powiatowego byli Starostwo Powiatowe w Suwałkach oraz Świetlica Gminna w Wiżajnach.

W tegorocznym konkursie zaśpiewało 16 przedszkolaków z Oddziałów Przedszkolnych, działających przy Szkołach Podstawowych w: Słobódce, Starym Folwarku, Prudziszkach, Bakałarzewie, Filipowie i Wiżajnach.

Jury konkursu wyłoniło najlepszych wykonawców, którzy będą reprezentowali Powiat Suwalski na Festiwalu Wojewódzkim w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku w dniu 12 maja 2017 r. w kategorii solistów:

1. Amelia Niedźwiecka z Oddziału Przedszkolnego w Słobódce
2. Miłosz Bobrowski z Oddziału Przedszkolnego w Słobódce
3. Martyna Stankiewicz z Oddziału Przedszkolnego w Starym Folwarku w kategorii zespół rodzinny:
1. Wiktoria Jurczyk z tatą Ireneuszem Jurczyk z Punktu Przedszkolnego w Filipowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy, natomiast laureaci otrzymali dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe z rąk Wicestarosty Suwalskiego Witolda Kowalewskiego oraz Wójta Gminy Wiżajny Stanisława Jacka Pietrukiewicza.

Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Suwałkach.