"

"

29 listopada 2017 r. Zespół Szkół w Dowspudzie obchodził jubileusz 37-lecia nadania Szkole imienia gen. Ludwika Michała Paca.

Obchody rozpoczęła Msza Święta w intencji wspólnoty szkolnej. Następnie oddano hołd Patronowi przed pomnikiem, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze. Tradycyjnie podczas Święta Szkoły ślubowanie złożyli uczniowie klas pierwszych. Uroczystość była również okazją do wręczenia nagród i wyróżnień nauczycielom Szkoły.

Zgodnie z ceremoniałem szkolnym, najlepsi uczniowie zostali wyróżnieni nagrodami oraz wpisem do złotej księgi. Rozstrzygnięty został także  III szkolny konkurs im. Stanisława Krzywickiego - pn. "Gen. Ludwik Michał Pac - patron szkoły". Docenieni zostali również uczniowie o największych osiągnięciach sportowych. Świąteczne obchody zakończył program artystyczny w wykonaniu młodzieży szkolnej.

W uroczystościach jubileuszowych uczestniczyli Starosta Suwalski Szczepan Ołdakowski, Irena Gryszkiewicz oraz Artur Łuniewski Radni Rady Powiatu w Suwałkach.