W dniu 29 stycznia 2020 z okazji obchodów Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku odbyła się konferencja ,,Krajowy Fundusz Szkoleniowy – instrumentem wsparcia pracodawców”. W trakcie konferencji dokonano dekoracji osób  odznaką „Primus in Agendo” nadawaną przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wśród osób odznaczonych Odznaką Honorową ,,Primus in Agendo” na wniosek Starosty Suwalskiego  Witolda Kowalewskiego odznaki honorowe nadano pani Hannie Moroz  i Grażynie Chomicz z Powiatowego Urzędu Pracy w Suwałkach. Dekoracji uhonorowanych osób dokonał  Starosta Suwalski, na podstawie upoważnienia Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marleny Maląg.
Nadanie odznaki jest wyrazem uznania dla aktywnej, pełnej zaangażowania i oddania postawy wyróżnionego, najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw, nowatorskich osiągnięć oraz innowacyjnych projektów, a także rzetelności i ofiarności w podejmowanych działaniach.

Serdecznie gratulujemy odznaczonym Paniom.
Życzenia i gratulacje z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia przekazała podlaskim pracownikom Marlena Maląg, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. List od Minister odczytała Janina Mironowicz, Dyrektor Wojewódzkie Urzędu Pracy w Białymstoku. Życzenia przekazał również Wojewoda Podlaski - Bohdan Paszkowski.