""""

fax: +48 87 566 47 18

poniedziałek - piątek 8:00 -14:30

""""

Departament Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, w ramach realizowanego projektu pn. „Cyfrowe Podlaskie”, informuje o przygotowywaniu szkoleń „E-usługi publiczne i bezpieczeństwo w Internecie” skierowanych do mieszkańców regionu.

Program zajęć obejmuje zagadnienia dotyczące wykorzystania usług udostępnianych przez instytucje publiczne, a skierowanych do mieszkańców regionu, począwszy od załatwiania spraw urzędowych, podpisów cyfrowych, poprzez możliwości zapisywania się do lekarza przez Internet, aż po elementy bezpieczeństwa cyfrowego.

Szkolenie jest całkowicie bezpłatne i uczestniczyć może w nim każdy pełnoletni mieszkaniec województwa podlaskiego.Całość trwa 8 godzin lekcyjnych i realizowane jest w dobie pandemii, w formie 2 zdalnych sesji, w terminach dogodnych dla uczestników: rano, po południu, ew. w weekendy.

Zapisy na szkolenia prowadzone są poprzez stronę internetową cyfrowepodlaskie.wrotapodlasia.pl

Latem – jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli,  planowane jest uruchomienie szkoleń stacjonarnych, w szczególności skierowanych do osób starszych.

Więcej na temat organizacji szkoleń w załączeniu.