""""
Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 565 92 00,
fax: +48 87 566 47 18

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8:00 -14:30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14:30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu


""""
15 marca obchodzimy Światowy Dzień Konsumenta. To święto nas wszystkich, bo wszyscy jesteśmy konsumentami. Codziennie zawieramy mniejsze lub większe umowy zakupu towarów lub usług.

Tego dnia w 1962 r. prezydent Stanów Zjednoczonych John Kennedy w przemówieniu skierowanym do amerykańskiego Kongresu przedstawił cztery podstawowe prawa konsumentów: do rzetelnej informacji, do wyboru, do bezpieczeństwa, do reprezentacji - bycia wysłuchanym. Z jego ust padło też znane stwierdzenie: "Konsumenci to my wszyscy".

W 2021 r.  tematem wiodącym są zagrożenia w internecie, w tym oszustwa zakupowe, piramidy finansowe i subskrypcje - pułapki. „Surfuję, sprawdzam, kupuję. Bezpieczny konsument w sieci” – to hasło Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na tegoroczny Światowy Dzień Konsumenta.

UOKiK przygotował:
• interaktywne narzędzie edukacyjne: konsument.edu.pl
• wideoczaty z ekspertami przez cały tydzień, codziennie od godz. 12:00 na Facebooku
• praktyczne porady na Twitterze (UOKiKgovPL) i wiele innych przydatnych treści do wykorzystania.

Konsument.edu.pl to nowoczesne, interaktywne narzędzie edukacyjne. Stworzony symulator portalu społecznościowego maksymalnie urealni sytuacje, z którymi możemy spotkać się w sieci. Wybieramy towar, jego parametry, decydujemy o sposobie dostawy i formie płatności. Wypełniamy formularz, zapoznajemy się z ofertą, wchodzimy w konwersację z chatbotem.

ERIF Biuro Informacji Gospodarczej i Stowarzyszenie Aquila zapraszają na bezpłatną konferencję on-line „Konsument w dobie COVID-19”, która odbędzie się 15 marca w godz. 10.00-14.00. W jej trakcie, eksperci opowiedzą o tym gdzie szukać darmowej pomocy prawnej i jak wykorzystać działalność Biura Informacji Gospodarczej w zakresie przydatności usługi „sprawdzenia firmy” podczas zakupów online, a także w jaki sposób zweryfikować informacje na swój temat w kontekście ochrony danych osobowych.
Rejestracja odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza rejestracyjnego: https://erif.pl/kampanie/konferencja/

Z okazji Światowego Dnia Konsumenta życzymy wszystkim mieszkańcom naszego powiatu bezpiecznych i satysfakcjonujących transakcji, rzetelnych usługodawców oraz radości z dokonywanych zakupów a także przypominamy o możliwości uzyskania bezpłatnej pomocy w sprawach konsumenckich u Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Starostwie Powiatowym w Suwałkach osobiście, telefonicznie pod nr tel. 87 5659277 lub e-mailowo: prk@powiat.suwalski.pl  

 - Kliknięcie spowoduje wyświetlenie powiększenia zdjęcia

Agenda konferencji

 - Kliknięcie spowoduje wyświetlenie powiększenia zdjęcia

wideoczat

 - Kliknięcie spowoduje wyświetlenie powiększenia zdjęcia

banner

Pliki do pobrania

Pozostałe Aktualności

< Strona z 43 >