""""
Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 565 92 00,
fax: +48 87 566 47 18

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8:00 -14:30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14:30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu


""""
W uzgodnieniu z dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach Powiat Suwalski sfinansuje zakup trzech kompletów zestawów do wentylacji w trybie CPAP w kwocie 30 000 zł w ramach realizowanego przez Szpital zadania pn. Zakup sprzętu i aparatury medycznej niezbędnej do zwalczania zakażenia, zapobiegania rozprzestrzenianiu się, profilaktyki oraz zwalczania skutków choroby zakaźnej COVID-19.

Jedną z form pomocy potrzebującym pacjentom jest użycie zestawu do wentylacji. Zakup tych urządzeń (zestawów) pozwoli na skuteczniejszą walkę ze skutkami pandemii a tym samym znacznie ograniczy użycie respiratorów. Urządzenia zostaną przeznaczone na potrzeby pacjentów Oddziału Chorób Zakaźnych oraz Oddziału Pulmonologii Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach.

Powiat Suwalski dostrzegając szczególnie trudną sytuację szpitali w dobie pandemii koronawirusa, w miarę możliwości finansowych, wspiera suwalską placówkę w realizacji niezbędnych inwestycji, a tym samym współuczestniczy w poprawie jakości opieki zdrowotnej pacjentów oraz pracowników służby zdrowia.

Pozostałe Aktualności

< Strona z 43 >