""""

fax: +48 87 566 47 18

poniedziałek - piątek 8:00 -14:30

""""
Obchodzimy kolejną,12. rocznicę katastrofy smoleńskiej, do której doszło 10 kwietnia 2010 roku. Zginęło w niej 96 osób, a wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.
Była to druga pod względem liczby ofiar katastrofa w historii polskiego lotnictwa i największa pod względem liczby ofiar, w dziejach polskich Sił Powietrznych.
W tej tragedii nie przeżyła żadna z osób obecnych na pokładzie.