Dnia 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski.

Ustanowione w 2004 roku przez Sejm RP święto, ma popularyzować wiedzę o symbolach narodowych, polskiej historii i tożsamości.

Niech polskie flagi w tym dniu zdobią nasze domy, place i ulice, niech pozwolą nam poczuć dumę z  naszych przodków.

Niech rozbudzą w naszych sercach miłość do Polski i poczucie tożsamości narodowej.

Wywieśmy w tym dniu flagę, w ten prosty  i czytelny sposób damy sygnał, że się z tym identyfikujemy.
Jednocześnie przypominamy również iż na stronie internetowej MSWiA (https://www.gov.pl/web/mswia/dzien-flagi-rzeczypospolitej-polskiej-skorzystaj-z-miniprzewodnika-bialo-czerwona) znajduje się miniprzewodnik zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego.