23 października br. w Suwalskim Ośrodku Kultury uroczystość 70-lecia obchodził Zespół Pieśni i Tańca Suwalszczyzna. To ponad pół wieku na scenie, lata wzruszeń, sukcesów i miłości do folkloru, to potęga pokoleń. Jubileuszowy koncert „ Na Skrzydłach Tańca” oraz prezentacja filmu ph. „ ZPiT Suwalszczyzna. Za kulisami” ukazał pełnię możliwości i dokonań Zespołu. Tancerze w strojach przepięknych zaprezentowali polskie tance ludowe. Obchodom towarzyszyła wystawa kostiumów i fotografii w Galerii Patio Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Jubileusz 70-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna był okazją do przekazania życzeń, podziękowań oraz gratulacji. Zespołowi winszowali: poseł na Sejm Rzeczypospolitej RP Jarosław Zieliński, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, prezydent Czesław Renkiewicz i przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Przełomiec oraz wójt Zbigniew Mackiewicz.
W imieniu Starosty Suwalskiego Witolda Kowalewskiego życzenia składała Barbara Cieśluk inspektor ds. kultury i sportu w Starostwie Powiatowym w Suwałkach, która wręczyła Zespołowi kwiaty i honorowy medal im. hrabiego Ludwika Michała Paca, w uznaniu zasług na rzecz pielęgnowania i upowszechniania naszego lokalnego dziedzictwa kulturowego, tradycji Suwałk i regionu oraz zasług w niestrudzonym wieloletnim popularyzowaniu piękna polskiego folkloru.

Życzymy, aby dalsza aktywność kulturalna Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna była pasmem kolejnych sukcesów. Wierzymy, że zacny jubileusz, który bez wątpienia jest dla Zespołu powodem do wielkiej dumy, będzie jednocześnie bodźcem do dalszego rozwoju i działania na rzecz naszego regionu, a każdy następny rok będzie etapem podróży do kolejnych Jubileuszy.

Fot. Wojciech Otłowski