W dniu 8 maja 2020 r. z okazji 75 rocznicy zakończenia II wojny światowej, pod pomnikiem Żołnierzy Września 1939 przy ulicy Wojska Polskiego w Suwałkach, kwiaty złożyli: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jarosław Zieliński, delegacja Powiatu Suwalskiego: Starosta Suwalski Witold Kowalewski i Wicestarosta Artur Łuniewski, delegacja samorządu Miasta Suwałki: Przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Przełomiec, zastępca Prezydenta Suwałk Łukasz Kurzyna, Radni Rady Miejskiej, a także żołnierze z Garnizonu Suwałki.

W tym roku po raz pierwszy uroczystość miała ograniczoną oprawę z uwagi na wprowadzenie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.

Dzień Zwycięstwa obchodzony jest na pamiątkę rocznicy podpisania bezwarunkowej kapitulacji III Rzeszy. 8 maja 1945 roku o godzinie 23.01 ogłoszono koniec działań wojennych w Europie. W tym dniu składamy hołd ofiarom II wojny światowej.

II wojna światowa była największą i najkrwawszą wojną w historii ludzkości. Polska straciła ponad 6 milionów obywateli. Straty te ujęte procentowo w stosunku do liczby ludności, były największe na świecie. Rocznica zakończenia II wojny światowej to czas refleksji nad tragedią, jaka dotknęła naród polski, to czas zadumy nad losem żołnierzy, którzy oddali życie na różnych frontach II wojny światowej za wyzwolenie Polski.