Samorząd Powiatu Suwalskiego w związku z przypadającym w dniu 8 maja Ogólnopolskim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek składa bibliotekarskiej braci najszczersze  życzenia.

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek życzymy wytrwałości w dziele szerzenia czytelnictwa, energii i uporu do wypracowywania w młodym pokoleniu nawyku obcowania z książką, ciekawych pomysłów, a także pełnej realizacji wyznaczonych sobie zadań.

Oby niełatwa, ale jakże piękna praca wśród książek dawała Państwu moc zadowolenia i satysfakcji, a działalność i starania przekładały się na stale rosnącą liczbę zwolenników książki.

Dziękujemy za wytrwałą pracę na rzecz społeczności lokalnej, empatię,  upowszechnianie wiedzy i promowanie kultury słowa pisanego.

Niech drzwi Bibliotek zawsze stoją otworem dla wszystkich, którzy kochają literaturę i pragną czerpać wiedzę z książek.

Rada i Zarząd Powiatu w Suwałkach