Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało publikację, która w przystępny sposób omawia najważniejsze zagadnienia związane z polem elektromagnetycznym o częstotliwościach radiowych. To dzięki niemu możemy cieszyć się audycjami radiowymi i telewizją czy używać telefonów komórkowych. Jest więc podstawą bezproblemowego i szybkiego przepływu informacji, co stanowi dziś fundament naszej cywilizacji.

Publikacja jest podzielona na cztery sekcje. Trzy pierwsze odpowiadają na najczęściej zadawane pytania dotyczące fal elektromagnetycznych. Czym są? Jaki mają wpływ na organizm człowieka? Jak je mierzyć i jakie regulacje ich dotyczą? W czwartej części krótko wyjaśniono, jaki jest związek pola elektromagnetycznego z telekomunikacją, i czym jest kolejna generacja sieci komórkowych, czyli 5G.

Załączniki:
Biała Księga - Pole elektromagnetyczne a człowiek
Wszystko o 5G "w pigułce", czyli krótki i przystępny "Przewodnik po 5G".

źródło: