19 sierpnia 2019 odbyła się uroczysta ceremonia podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod halę produkcyjną w Areszcie Śledczym w Suwałkach.

Powiat Suwalski reprezentowali Starosta Suwalski Witold Kowalewski oraz Wicestarosta Suwalski Artur Łuniewski.

Budowa hali produkcyjnej jest inwestycją w całości finansowaną ze środków zgromadzonych w Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy. Nakłady finansowe na jej realizację to ponad 10 mln zł. Docelowe planowane zatrudnienie to 60 osadzonych zakwalifikowanych do pracy. Profil produkcji określony został przez właściciela firmy SALAG, który wynajmie obiekt i wstawi tam urządzenia do produkcji listew przypodłogowych.

Budowana hala jest elementem realizacji programu "Praca dla więźniów".

W ceremonii podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego uczestniczył między innymi poseł na Sejm RP, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński.

Źródło foto.: Radio Białystok