"
Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 5659200,
fax: +48 87 5664718

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8.00 -14.30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14.30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu


"

11 stycznia 2020 roku w Katedrze Ełckiej pw. św. Wojciecha odbyły się święcenia Biskupie ks. Adriana Galbasa ze Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Księża Pallotyni).

Uroczystość ta była ważnym wydarzeniem w historii Diecezji Ełckiej, gdyż Diecezja po blisko trzech latach ma biskupa pomocniczego.

Ks. Adrian Galbas  urodził się 26 stycznia 1968 roku w Bytomiu. W 1987 r. wstąpił do Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (łac. Societas Apostolatus Catholici – SAC). Od 2011 r. sprawował urząd prowincjała Pallotynów w Poznaniu.

W uroczystości przyjęcia Sakry biskupiej wzięli udział znakomici goście z kraju i z zagranicy. Przybyło ok. 30 biskupów: z Polski na czele z abp. Stanisławem Gądeckim, metropolitą poznańskim i przewodniczącym KEP, biskupi wraz z księżmi z Litwy, Łotwy, Białorusi, Islandii, rodzina zakonna Pallotynów z ks. Fabrizio Vantini, wikariuszem generalnym Arezzo-Cortona Sansepolcro z Włoch, przełożeni prowincjalni z Niemiec i Francji, przedstawiciele zgromadzenia księży Marianów, werbiści, delegaci Polskiej Prowincji Kanoników Regularnych Laterańskich parlamentarzyści, przedstawiciele samorządów z miast diecezji ełckiej, kapłani, osoby życia konsekrowanego oraz wierni.

Głównym konsekratorem był bp Jerzy Mazur, natomiast współkonsekratorami abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce oraz abp Józef Górzyński, metropolita warmiński.

Nasz samorząd reprezentował Witold Kowalewski Starosta Suwalski.

Źródło: http://diecezjaelk.pl/ks-adrian-jozef-galbas-sac-przyjal-swiecenia-biskupie/

 - Kliknięcie spowoduje wyświetlenie powiększenia zdjęcia

Ks. Adrian Galbas Biskup Pomocniczy Diecezji Ełckiej

 - Kliknięcie spowoduje wyświetlenie powiększenia zdjęcia

Podziękowanie od nowego Biskupa Pomocniczego

Pozostałe Aktualności

< Strona z 35 >