W czwartek (27.06.2019) nastąpił oficjalny odbiór przebudowywanej drogi powiatowej nr 1098B Przerośl – Zusenko – Jemieliste. W oficjalnym odbiorze Powiat Suwalski reprezentowali: Wicestarosta Suwalski Artur Łuniewski oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marek Dziemian.

Inwestycja została zrealizowana z udziałem środków pochodzących z Funduszu Dróg Samorządowych. Przebudowa obejmowała wzmocnienie konstrukcji jezdni do przenoszenia obciążeń ruchu kategorii KR2, poprzez ułożenie nowych warstw bitumicznych o szerokości 5,50 m, wykonanie poboczy z kruszywa naturalnego z domieszkami ulepszającymi z kruszywa łamanego o szerokości 0,75 m, wykonanie nowej nawierzchni zjazdów indywidualnych i publicznych oraz przebudowę skrzyżowania z drogą gminną. Mimo, że zakończenie rzeczowe inwestycji planowane było na połowę września, prace udało się zrealizować szybciej. Już od minionego piątku mieszkańcy i użytkownicy drogi mogli korzystać z ulepszonego odcinka.