22 czerwca w Suwałkach, odbyła się druga część obchodów jubileuszu 100. rocznicy ustanowienia suwalskiej Komendy Uzupełnień, którą honorowym patronatem objął Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński.

Powiat Suwalski reprezentowali Starosta Suwalski Witold Kowalewski i Członek Zarządu Powiatu Andrzej Chlebus.

Po mszy Św. w Konkatedrze pw. św. Aleksandra w Suwałkach odbyły się uroczystości na placu przed Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wręczono odznaczenia, medale oraz wyróżnienia osobom związanym i zasłużonym dla działalności suwalskiej Komendy. Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Białymstoku wręczył  Honorową plakietę oraz list gratulacyjny Wojskowemu Komendantowi Uzupełnień w Suwałkach, ppłk Jarosławowi Kowalewskiemu.

Część artystyczną wypełnił koncert Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.