20 lipca 2019 r. (sobota) Prezes Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki  Wodnej dr Maciej Borzyszkowski z udziałem Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji posła Jarosława Zielińskiego - członka Komitetu Sterującego do Spraw Krajowego Programu Ochrony Powietrza w siedzibie Starostwa Powiatowego w Suwałkach podpisał porozumienia z 13 gminami w sprawie wspólnej realizacji rządowego programu "Czyste Powietrze".

Z Powiatu Suwalskiego 8 gmin podpisało porozumienie. Gmina Szypliszki podpisze porozumienie w późniejszym terminie.

Chęć współpracy zgłosiło już 20 podlaskich gmin. Samorządy same sfinansują koszty administracyjne. Mieszkańcy tych gmin nie będą już musieli w tej sprawie jeździć do Białegostoku.

Program działa od września ubiegłego roku. Jak dotąd do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku wpłynęło 3 tys. wniosków o dofinansowanie. Skierowany on jest do właścicieli domów jednorodzinnych. Dofinansowanie nawet do 53 tysięcy złotych, można otrzymać na docieplenie domu, wymianę drzwi i okien, montaż odnawialnych źródeł energii oraz wymianę pieca.

link do fotorelacji: