26 kwietnia 2019 r. w remizie  strażackiej OSP w Wiżajnach odbyły się eliminacje powiatowe na 27.Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków ph. Mama, tata i ja.

Głównym założeniem festiwalu jest muzyczne ukierunkowanie wrodzonych zamiłowań i zdolności dzieci w wieku przedszkolnym.

Etap powiatowy został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Suwałkach oraz  Świetlicę Gminną w Wiżajnach.

Wójt Gminy Wiżajny Pan Stanisław Jacek Pietrukiewicz  serdecznie powitał przedszkolaków i ich nauczycieli, rodziców, opiekunów oraz uroczyście otworzył  XX Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolaków ph. „Mama, tata i ja”.

W tegorocznym konkursie zaśpiewało 15 przedszkolaków z Oddziałów Przedszkolnych, działających przy Szkołach Podstawowych w: Bakałarzewie, Filipowie, Jeleniewie, Raczkach, Rutce – Tartak i Wiżajnach.

Jury  festiwalu w składzie: przewodniczący Adam Marszałek oraz członkowie: Janusz Murawski, Janusz Żmojda i Barbara Cieśluk wyłoniło najlepszych wykonawców, którzy będą reprezentowali Powiat Suwalski na 27.Festiwalu Wojewódzkim w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury  w Białymstoku w dniu 10 maja 2019 r.:

w kategorii solistów:
1. Lena Wierzchowska z Oddziału Przedszkolnego w Rutce - Tartak,
2. Magdalena Jeglińska z Oddziału Przedszkolnego w Bakałarzewie,
3. Julia Podkościelna z Oddziału Przedszkolnego w Wiżajnach,
w kategorii zespół rodzinny:

1. Olga Walicka  z mamą  Sylwią Rogowską z Oddziału Przedszkolnego w Filipowie .

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w Białymstoku na 27.Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Przedszkolaków ph. Mama, tata i ja. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz podziękowania, natomiast laureaci otrzymali dyplomy i statuetki.

Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Suwałkach. Ponadto dojazd ww. dzieci wraz z opiekunami na eliminacje wojewódzkie organizuje i finansuje Starostwo Powiatowe w Suwałkach