10 maja 2019 r. odbył się finał 27.Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków ph. „Mama, tata i ja” w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku, w Spodkach przy ul. św. Rocha 14.

Festiwal  adresowany był do małych piosenkarzy z całego województwa podlaskiego. Głównym założeniem Festiwalu było muzyczne ukierunkowanie wrodzonych zamiłowań i zdolności dzieci w wieku przedszkolnym.

Z uwagi na to, że muzyka jest istotnym elementem w rozwoju młodego człowieka, organizacja Festiwalu wnosi do świata dziecięcego nowe przeżycia estetyczne wynikające ze spotkania z piosenką.

Utwory można było wykonać solo lub w rodzinnym gronie. Powiat Suwalski na Festiwalu godnie reprezentowały:

1. Lena Wierzchowska z Oddziału Przedszkolnego w Rutce - Tartak,
2. Magdalena Jeglińska z Oddziału Przedszkolnego w Bakałarzewie,
3. Julia Podkościelna z Oddziału Przedszkolnego w Wiżajnach,

4. Olga Walicka  z mamą  Sylwią Rogowską z Oddziału Przedszkolnego w Filipowie (w kategorii zespół rodzinny).

Składamy Oli Walickiej z mamą Sylwią serdeczne gratulacje oraz wyrażamy ogromną wdzięczność za promocję Powiatu Suwalskiego i życzymy dalszych sukcesów na polu krzewienia kultury muzycznej.

Podziękowania przekazujemy również rodzicom, opiekunom oraz wychowawcom szkolnym, za krzewienie, a także rozwijanie zdolności i zamiłowań muzycznych swoich pociech.