21 i 28 maja br. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną obchodziło Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Pierwszego dnia obchodów odbyła się konferencja dla placówek oświatowych, opiekuńczych, poradni psychologiczno-pedagogicznych, szpitala, władz samorządowych i instytucji. Hasłem tegorocznej konferencji było „O godne życie” rozpatrywane od chwili narodzin dziecka do dorosłości. Konferencji towarzyszyła wystawa pokonkursowa VIII edycji konkursu plastycznego promującego Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych pt. „Niepełnosprawni są wśród nas”.

28 maja br. odbył się event na Placu Marii Konopnickiej w Suwałkach. Imprezę poprzedziła Msza Święta w intencji osób niepełnosprawnych, w której uczestniczył Pan Artur Łuniewski Wicestarosta Suwalski. Następnie ulicami Suwałk przeszedł Marsz Godności. Zgromadzeni zapoznali się z działalnością Stowarzyszenia i jego pracą na rzecz osób niepełnosprawnych. W dalszej części obchodów odbyły się prezentacje artystyczne przybyłych placówek, wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego, zorganizowano pokaz sprzętu medycznego oraz szereg atrakcji dla najmłodszych.

Patronat nad wydarzeniem sprawował Starosta Suwalski.