Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 5659200,
fax: +48 87 5664718

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8.00 -14.30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14.30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu

21 i 28 maja br. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną obchodziło Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Pierwszego dnia obchodów odbyła się konferencja dla placówek oświatowych, opiekuńczych, poradni psychologiczno-pedagogicznych, szpitala, władz samorządowych i instytucji. Hasłem tegorocznej konferencji było „O godne życie” rozpatrywane od chwili narodzin dziecka do dorosłości. Konferencji towarzyszyła wystawa pokonkursowa VIII edycji konkursu plastycznego promującego Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych pt. „Niepełnosprawni są wśród nas”.

28 maja br. odbył się event na Placu Marii Konopnickiej w Suwałkach. Imprezę poprzedziła Msza Święta w intencji osób niepełnosprawnych, w której uczestniczył Pan Artur Łuniewski Wicestarosta Suwalski. Następnie ulicami Suwałk przeszedł Marsz Godności. Zgromadzeni zapoznali się z działalnością Stowarzyszenia i jego pracą na rzecz osób niepełnosprawnych. W dalszej części obchodów odbyły się prezentacje artystyczne przybyłych placówek, wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego, zorganizowano pokaz sprzętu medycznego oraz szereg atrakcji dla najmłodszych.

Patronat nad wydarzeniem sprawował Starosta Suwalski.

Pozostałe Aktualności

< Strona z 30 >