""""
Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 565 92 00,
fax: +48 87 566 47 18

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8:00 -14:30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14:30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu


""""

W dniu 25 sierpnia 2019 w Kolnie odbyło się II Ogólnopolskie Święto "Wdzięczni Polskiej Wsi". Było to wydarzenie skierowane do rolników jako podziękowanie za ich całoroczny trud.

Obchody II Ogólnopolskiego Święta "Wdzięczni Polskiej Wsi" rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej , po której odbył się piknik rodzinny. Można było na nim m.in. poczęstować się lokalnymi potrawami i produktami.

Premier Mateusz Morawiecki podziękował polskim rolnikom, kołom Gospodyń Wiejskich, Ochotniczym Stażom Pożarnym za przechowywanie tradycji Polski suwerennej, niepodległej, silnej, dumnej, chrześcijańskiej i wiernej wielkiej Rzeczypospolitej.

Jednym z punktów Święta było uhonorowanie wyróżniających się rolników Medalem 100- lecie odzyskania Niepodległości. Na wniosek Starosty Suwalskiego Witolda Kowalewskiego, Premier nadał odznakę rolnikom z Powiatu Suwalskiego. Z rąk Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego medale odebrali: Andrzej Chlebus, Tadeusz Pruszyński, Jan Król, Stanisław Wojtkiewicz, Bogusław Pietrołaj, Walenty Wałejko.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym rolnikom.

W uroczystościach wziął udział Starosta Suwalski Witold Kowalewski.

Źródło foto: Radio Białystok

Pozostałe Aktualności

< Strona z 39 >