16 lipca 2019 roku o godz. 1400 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Suwałkach miały miejsce obrady VII sesji Rady Powiatu w Suwałkach VI kadencji.

Przewodniczący Rady Pan Marek Dziatkowski dokonał otwarcia obrad, witając przybyłych gości i radnych. Po stwierdzeniu quorum Przewodniczący Rady przedstawił porządek obrad, który został przez Radnych przyjęty jednomyślnie.

Następnie jednogłośnie przyjęty został protokół z poprzedniej sesji i sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym.  W dalszej części obrad Radni przystąpili do rozpatrywania projektów uchwał Rady.

Uchwały zostały przyjęte w następujących sprawach:

1. W sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć pedagogów, psychologów, logopedów, doradców zawodowych, z wyjątkiem nauczycieli zatrudnionych w poradniachpsychologiczno – pedagogicznych oraz nauczycieli prowadzących kształcenie w formie zaocznej oraz zasady zaliczania do wymiaru godzin poszczególnych zajęć w formie zaocznej.

2. W sprawie dostosowania nazwy Szkoły Policealnej dla Dorosłych w Dowspudzie wchodzącej w skład Zespołu Szkół  w Dowspudzie.

3. W sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadpodstawowych na terenie powiatu suwalskiego.

4. W sprawie zmian w budżecie powiatu na 2019 r..

5. Zmiany uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Suwalskiego na lata 2019 – 2027.