21 lipca 2022 roku o godz. 14:00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Suwałkach miały miejsce obrady XXIII sesji Rady Powiatu w Suwałkach VI kadencji.

Przewodniczący Rady Pan Marek Dziatkowski dokonał otwarcia obrad, witając zaproszonych gości:  Dyrektorów i Kierowników jednostek organizacyjnych Starostwa Powiatowego, Naczelników Wydziałów Starostwa Powiatowego, osoby zgromadzone przed monitorami komputerów oraz Radnych. W sesji uczestniczyło 15 Radnych.

Po stwierdzeniu quorum Przewodniczący Rady przedstawił porządek obrad, który został przez Radnych przyjęty jednomyślnie. Następnie przyjęty został protokół z XXII sesji Rady Powiatu  i sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym.

Realizując w dalszej części przyjęty porządek obrad Radni jednomyślnie podjęli uchwały:

• w sprawie ustalenia Regulaminu wynagradzania nauczycieli szkół prowadzonych przez Powiat Suwalski,
  • w sprawie zmiany uchwały nr VII/46/19 Rady Powiatu w Suwałkach z dnia 16 lipca 2019 r. w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć pedagogów, psychologów, logopedów, doradców zawodowych, z wyjątkiem nauczycieli zatrudnionych w poradniach psychologiczno – pedagogicznych oraz nauczycieli prowadzących kształcenie  w formie zaocznej oraz zasady zaliczania do wymiaru godzin poszczególnych zajęć w formie zaocznej,
  • w sprawie zmian w budżecie powiatu  na 2022 r.,
  • zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Suwalskiego na lata 2022 – 2027.
    Podjęte uchwały dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Suwałkach.

Obrady XXIII sesji Rady Powiatu w Suwałkach - Kliknięcie spowoduje wyświetlenie powiększenia zdjęcia