W poniedziałek 18 listopada odbyło się symboliczne otwarcie w/w dróg powiatowych.
Dzięki  współpracy Powiatu Suwalskiego i Gminy Suwałki oraz dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych zostało oddanych do użytku prawie 5 km wyremontowanych  dróg. Kosztem blisko 2 mln 300 tys.  złotych został ułożony nowy asfalt, usypano i utwardzono pobocza.
W uroczystości symbolicznego przecięcia wstęgi udział wzięli poseł-wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński, Zbigniew Mackiewicz Wójt Gminy Suwałki, Przewodniczący Rady Gminy Suwałki Marek Jeromin, przedstawiciel firmy  Oleckie PDM   Tadeusz  Niedźwiecki. Powiat Suwalski reprezentowali Przewodniczący Rady Powiatu Marek Dziatkowski oraz Zarząd Powiatu: starosta Witold Kowalewski, wicestarosta Artur Łuniewski. W otwarciu dróg uczestniczyli również radni powiatu: Tadeusz Chołko, Robert Szczęsny, Wiesław Piertołaj, Stanisław Szwengier.
W wydarzeniu tym uczestniczyli prawie wszyscy wójtowie gmin z Powiatu Suwalskiego, radni  Rady Gminy Suwałki, przedstawiciele służb mundurowych oraz sołtysi wsi.
Podziękowania wykonawcy inwestycji Przedsiębiorstwu Drogowo-Mostowemu w Olecku za rzetelną i terminową realizację przedsięwzięcia.

Informujemy,  że zakończyły się prace budowlane na wszystkich zaplanowanych do remontu i przebudowy drogach powiatowych w bieżącym roku. Dokonano już wszystkich odbiorów technicznych i Powiat Suwalski jest w trakcie realizacji płatności za wykonane prace. W tym roku Powiat Suwalski otrzymał rekordowe dofinansowanie  w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wszystkie  złożone wnioski (7) zostały pozytywnie rozpatrzone przez Wojewodę Podlaskiego. W roku 2019 przebudowano
i wyremontowano 12,514 km dróg powiatowych.
Zarząd Powiatu dziękuje wójtom gmin Powiatu Suwalskiego za owocną współpracę przy realizacji inwestycji drogowych.
Dobiega również końca budowa mostu w Kuriankach na rzece Szczeberka, na budowę którego również uzyskano dofinansowanie z  budżetu państwa oraz  Gminy Raczki.