11 marca w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Podlaskiego.

Starostowie mieli zaszczyt gościć Artura Kosickiego - marszałka województwa, który na spotkaniu przekazał Konwentowi informacje z prac Zarządu województwa, zmierzających do optymalizacji wykorzystania funduszy RPO w aktualnej perspektywie finansowej.

Województwo podlaskie było dotychczas na ostatnim miejscu w kraju pod względem wykorzystania funduszy RPO, jednak następuje w tym zakresie poprawa i zdaniem marszałka ta tendencja będzie utrzymana.

Starostowie zostali też poinformowani o trwających pracach nad aktualizacją Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego oraz poproszeni o aktywny udział w tych pracach. Pozwoli to dostosować dokument do wspólnych potrzeb, co przełoży się na lepsze wykorzystanie środków UE w przyszłej perspektywie finansowej.

W ostatniej części obrad, dyrektorzy departamentów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego przedstawili Konwentowi interesujące dla powiatów, tegoroczne nabory wniosków oraz poinformowali o uproszczeniach proceduralnych w zakresie pozyskiwania i rozliczania funduszy RPO.

Źródła: http://wrotapodlasia.pl/pl/samorzad/samorzad/marszalek-zaprasza-do-dyskusji-o-wojewodztwie---na-konwencie-powiatow.html