Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 5659200,
fax: +48 87 5664718

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8.00 -14.30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14.30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu

11 marca w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Podlaskiego.

Starostowie mieli zaszczyt gościć Artura Kosickiego - marszałka województwa, który na spotkaniu przekazał Konwentowi informacje z prac Zarządu województwa, zmierzających do optymalizacji wykorzystania funduszy RPO w aktualnej perspektywie finansowej.

Województwo podlaskie było dotychczas na ostatnim miejscu w kraju pod względem wykorzystania funduszy RPO, jednak następuje w tym zakresie poprawa i zdaniem marszałka ta tendencja będzie utrzymana.

Starostowie zostali też poinformowani o trwających pracach nad aktualizacją Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego oraz poproszeni o aktywny udział w tych pracach. Pozwoli to dostosować dokument do wspólnych potrzeb, co przełoży się na lepsze wykorzystanie środków UE w przyszłej perspektywie finansowej.

W ostatniej części obrad, dyrektorzy departamentów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego przedstawili Konwentowi interesujące dla powiatów, tegoroczne nabory wniosków oraz poinformowali o uproszczeniach proceduralnych w zakresie pozyskiwania i rozliczania funduszy RPO.


Źródła: http://wrotapodlasia.pl/pl/samorzad/samorzad/marszalek-zaprasza-do-dyskusji-o-wojewodztwie---na-konwencie-powiatow.html

Pozostałe Aktualności

< Strona z 29 >