12.12.2018r. w Filipowie odbył się Powiatowy Halowy Turniej LZS w piłce nożnej dziewcząt rocznik 2003-2005 o puchar Starosty Suwalskiego.

W turnieju uczestniczyło dziesięć drużyn z terenu powiatu suwalskiego, które rywalizowały w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Następnie rozegrano półfinały i finały.

W otwarciu udział wzięli:
Pan Artur Łuniewski – Wicestarosta Suwalski,

Pan Władysław Renowicki – Przewodniczący Rady Powiatowej Zrzeszenia LZS w Suwałkach.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce Szkoła Podstawowa w Słobódce,
II miejsce Szkoła Podstawowa w Kaletniku,
III miejsce Gimnazjum w Raczkach,
IV miejsce Szkoła Podstawowa w Pawłówce,

V miejsce Szkoła Podstawowa w Bakałarzewie, Szkoła Podstawowa w Jasionowie, Szkoła Podstawowa w Raczkach, Szkoła Podstawowa w Jeleniewie, Szkoła Podstawowa w Filipowie, Szkoła Podstawowa w Przerośli.

Wszystkie szkoły otrzymały dyplomy, za miejsca I – III szkoły otrzymały puchary, które wręczyli Pani Alicja Szulińska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Filipowie i Pan Łukasz Baranowski – Członek Prezydium Rady Powiatowej Zrzeszenia LZS w Suwałkach.

Turniej jest zaliczany do powiatowego współzawodnictwa sportowego szkół z terenu powiatu suwalskiego i został dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Suwałkach.